Наука технології інновації №2(30)-2024, 59-69 с

http://doi.org/10.35668/2520-6524-2024-2-08

Засанська Світлана Володимирівна — канд. екон. наук, доц., с. н. с., начальник відділу науково-методичного та інформаційного забезпечення експертної діяльності, ДНУ “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”, вул. Антоновича, 180, Київ, Україна, 03150; +38 (044) 521-00-10; zasanski@gmail.com; ORCID: 0000-0003-3819-0404

АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ І СТРУКТУР МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ НАУКОВИМИ ЗНАННЯМИ Й ЕКСПЕРТНИМ ДОСВІДОМ

Резюме. У статті розглянуто важливий аспект глобального наукового співробітництва, аналіз робочих механізмів і структур міжнародного обміну науковими знаннями й експертним досвідом. Досліджено ключові аспекти, що охоплюють міжнародні організації та ініціативи, білатеральне та мультилатеральне співробітництво, академічний обмін, наукові конференції та мережі, програми фінансування та грантів, структури національних і міжнародних дослідницьких проєктів, а також заходи та ініціативи у сфері інновацій.
У результаті поданого увазі читачів дослідження розкрито головні питання особливостей того, як: міжнародні організації та ініціативи сприяють обміну науковими знаннями й експертним досвідом; різні види співробітництва та фінансування впливають на глобальну співпрацю, обмін інноваціями і дослідницькими знаннями, а також сприяють розвитку міжнародних наукових зв’язків і нових технологій.
Загалом аналіз цих аспектів допомагає зрозуміти те, як обмін науковими знаннями й експертним досвідом відбувається на міжнародному рівні і як це впливає на розвиток науково-технічної сфери та інновацій.
Проаналізовано практичні механізми і структури міжнародного обміну науковими знаннями й експертним досвідом, а також додано теоретичний контекст для розуміння цих процесів.
У статті використано елементи дослідження, аналізу, порівняння та синтезу для дослідження робочих механізмів міжнародного обміну.
Стаття вказує на важливість розуміння та підтримки глобального наукового співробітництва і зміцнення міжнародних наукових зв’язків та обміну інноваціями.
Стаття може бути корисною для дослідників, викладачів, студентів, учасників міжнародних наукових проєктів,
організацій, які фінансують наукові дослідження, а також інших зацікавлених осіб.

Ключові слова: міжнародна співпраця, співробітництво, обмін знань, експертний досвід, наукові знання, інновації, угоди.