http://doi.org/10.35668/2520-6524-2024-4-15
Бобарчук Олександр Антонович — канд. техн. наук, Національний авіаційний університет, просп. Любомира Гузара, 1, Київ, Україна, 03058; a.bobarchuk@gmail.com; ORCID: 0000-0003-3176-7231
Злотківська Тетяна Володимирівна — студентка, Національний авіаційний університет, просп. Любомира Гузара, 1, Київ, Україна, 03058; 7395409@stud.nau.edu.ua; ORCID: 0009-0009-0661-8956
ІННОВАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ЗА ДОПОМОГОЮ МУЛЬТИМОДАЛЬНОГО ПІДХОДУ
Резюме. Публікація присвячена дослідженню мультимодального штучного інтелекту в порівнянні з одномодальними системами. У статті розглянуто математичні аспекти функціонування мультимодальних систем, висновки щодо потенціалу і переваг у порівнянні з одномодальними.
Мультимодальний штучний інтелект має значний потенціал для покращення життя людей у таких галузях, як медицина, освіта, бізнес і розваги. Дослідження нових та інноваційних застосувань є дуже актуальним. Зазначена технологія використовується для покращення ефективності та точності чинних систем. Мультимодальний штучний інтелект може використовуватися для розв’язання складних задач, які неможливо вирішити за допомогою одномодальних систем, що робить вказану систему досить актуальною для наукових досліджень та інновацій.
За результатами дослідження сформовано висновок, що мультимодальні системи штучного інтелекту мають потенціал бути більш зручними для користувачів і надавати споживачам детальне розуміння складних реальних даних у порівнянні з унімодальними системи. Сучасні досягнення у сферах мультимодального представлення інформації та методів управління великими мультимодальними наборами даних розширюють звичний функціонал для розв’язання описаних проблем і надають ширший спектр можливостей сучасного одномодального штучного інтелекту.
Ключові слова: штучний інтелект, мультимодальний, одномодальний, унімодальний, автоматизація, генерація, модальності, звукова обробка, продуктовий дизайн.